FireShot Screen Capture #046 - 'dashboard • tapiriik' - tapiriik_com

 

Grudzień 26, 2014

 

Tapiriik.com jest aplikacją dzięki której możemy w prosty sposób zsynchronizować wszystkie nasze aktywności w różnych portalach takich jak Endomondo / Strava / Dropbox / Runkeeper itd.
Cały proces jest zautomatyzowany, wystarczy że nagramy naszą trasę za pomocą aplikacji Strava / Endomondo, i wrzucimy ją na serwer. Po godzinie(premium) Tapiriik automatycznie pobierze naszą aktywność i przeniesie ją na pozostałe serwisy w niezmienionej formie. Jeśli mamy setki starych aktywności, wszystkie również zostaną przeniesione na inne sport trackery.

Konfiguracja Tapriika sprowadza się do połączenia go z innymi serwisami za pomocą przycisku Connect i zalogowaniu, tym samym dając mu uprawnienia do pobierania aktywności.

Po połączeniu wszystkich aplikacji które chcemy zsynchronizować, wybieramy jedną główną z której będziemy przerzucać aktywności na inne serwisy(w moim wypadku jest to strava) – klikamy Connected -> Reconfigure i w send activities to… zaznaczamy serwisy na które mają być wrzucane aktywności i zapisujemy za pomocą Save.
W pozostałych serwisach w send activities to… odznaczamy wszystkie fajki, aby nie robić zamieszania(jeśli tego nie zrobimy aplikacja czasami może dublować aktywności).

FireShot Screen Capture #047 - 'dashboard • tapiriik' - tapiriik_com_#_configure_strava

Synchronizujemy serwisy za pomocą Synchronize now
Jeśli chcemy zautomatyzować proces musimy zapłacić 2$/rok na konto Paypal, moim zdaniem warto.

sync

Jeśli w przyszłości planujemy stworzyć Mapbox Heatmap powinniśmy zsynchronizować Dropboxa. Dzięki niemu wszystkie nasze aktywności będą kopiowane do jednego folderu, co ułatwi nam tworzenie i aktualizację Mapy aktywności.

Dropbox

Tagi: ,